Edzett üveg – öntsünk tiszta vizet a pohárba

2021. jún. 3. | Zuhanykabin, kádparaván

Megrendelőink számos esetben felteszik a kérdést, vajon miért kell edzeni az üveget, és mi lesz ha eltörik?!  Félnek tőle, hogy esetleges törés során, nagyobb vágást sérülést szenvednek. Hogy ezeket a tévhiteket eloszlassuk és megnyugtassuk olvasóinkat, alábbiakban bemutatjuk az edzett üveg tulajdonságát és viselkedését.

Az edzett üveg jóval keményebb, szilárdabb, mint a közönséges üveg.

Edzés előtt, a síküveget formára vágják, csiszolják, a lyukakat gyémánt fúróval kifúrják. Ugyanis edzést követően az üveget már nem lehet megmunkálni, furatozni, vágni.

Az edzett üveg hőkezelési eljárással készül. Egy kész, méretre vágott üveglapot kb. 650°C-ra felhevítenek, ezt követően gyorsan hideg levegővel lefújják. Az üvegfelület és az üvegmag hőmérséklet eltérése alakítja ki a különleges edzettséget. Az üveg ütésállósága, hajlítószilárdsága, hőmérsékleti ellenálló képessége az eljárás során a többszörösére növekszik. Az edzett üveg biztonsági jellegét az adja, hogy töréskor apró, tompa élű szilánkokra hullik, amelyek nem okoznak sérülést. Éppen ezért az építészet külső és belső burkolóelemként is egyaránt , nyílászárókban, erkélykorlátokban, kádparavánként, zuhanykabinként is előszeretettel használja.

Reméljük sikerült a tévhiteket eloszlatni, és ezentúl úgy tekintenek majd az üvegre, mint egy biztonságot adó, szemet gyönyörködtető anyagra, legyen az üvegfal, zuhanykabin, járható üveg,  korlát stb.

Kapcsolódó cikkek:

Padló, lépcső biztonsági üvegből

Padló, lépcső biztonsági üvegből

Az üveget több formában is beépítik az épületekbe, mert az üveg használata praktikus és esztétikus is egyszerre. Ablakok, ajtók, falak, de korlátok, lépcsők és padlók is készülhetnek átlátszó üvegből. A legtöbb üveg elem mindenki számára jól ismert, amikkel gyakran...